Restaurování

Nabízíme také opravu starých kovových a kovaných výrobků, mnohdy za spolupráce s památkáři. Mohou to být sakrální objekty, zábradlí na starých budovách i honosné staré zámecké i venkovské, nebo hřbitovní brány a ploty a další.

Postup restaurování

  1. Prohlídka a fotodokumentace dané věci.

  2. Zpracování restaurátorského záměru a rozpočet.

  3. Demontáž a odvoz komponentů na dílnu.

  4. Tryskání křemičitým pískem, obnova, oprava nebo výměna poškozených částí za nové. K tomu se používají staré i moderní techniky kovářství i zámečnictví - jedná se o ruční práci.

  5. Po dokončení oprav jde objekt na povrchovou úpravu šopováním, následují nástřiky základní barvou a vrchní barvou, někdy i jiné barevné odstíny, některé části se i zlatí a to buď plátkovým zlatem, nebo speciální zlatící barvou.

  6. V některých případech je poškození tak veliké, že se přistupuje k výrobě kompletní repliky původního výrobku, kde se pak čerpá z toho, co zbylo a z dochovaných dokumentů fotografií nákresů apod.

Dále nabízíme

Mezi naše hlavní činnosti patří umělecké kovářství a uměleckořemeslné zpracování kovů. Zpravidla se jedná o zakázkovou a ruční výrobu na míru. Brány, ploty, zábradlí, schodiště, kovaný nábytek a další.

Poskytujeme zámečnické služby, ocelové konstrukce a svařování. Nabízíme zakázkovou, kusovou i sériovou výrobu, zpracování jeklů a trubek různých průměrů, tahokov, průmyslové pororošty atd.

Nabízíme moderní zpracování plechů laserovým paprskem, pálení, vyřezávaní různých tvarů a dílů pro další strojní nebo zámečnickou i kovářskou výrobu. Díky přesnému programování je řezaný materiál vytížen co nejlépe.

Prodej a montáž komplexního sortimentu firmy Tousek. Produkty Tousek jsou na základě své pokročilé technologie a své kvality používány a vysoce ceněny v celém světě.

Ukázky naší práce

V naší dílně dokážeme vyrobit téměř cokoliv. Od bran, plotů, zábradlí, schodišť až po krby a grily. Máme za sebou stovky projektů a díky tomu jsme schopni nabídnout bohaté zkušenosti, které promítneme do maximální kvality výrobku.

Máte zájem o naše služby?
Napište nám nebo zavolejte. Vše s Vámi rádi nezávazně probereme a v případě zájmu se domluvíme na další spolupráci.